23-01-2019 Kell:12:06
Kasutaja: Kalle Kuus
Pealkiri: Trimaran Maxi Spindrift 2

Sisu: http://www.spindrift-racing.com/news/st ... -27sec-utc
Vot niimoodi... :lol: !21-01-2019 Kell:16:21
Kasutaja: Highlander
Pealkiri: Re: OpenCPN

Sisu: Tere talve kõigile!

Natuke vahelduseks ka häid uudiseid: eesti kaardikomplekt (vektor) on o-charts.org's saadaval - https://o-charts.org/shop/index.php?id_product=37&controller=product&id_lang=4! Tundub mõistlik hind olema.
Kuna tegemist on siiski krüpteeritud kaartidega, soovitan tutvuda, kuda asi töötab: http://o-charts.org/, kohe esilehel.

Parimat21-01-2019 Kell:13:44
Kasutaja: Kalle Kuus
Pealkiri: Re: De Boarnstream mootorpaadid

Sisu: ...kas lennupiletid Düsseldorfi on ostetud ? :lol:
https://www.letsmail.nl/t/ViewEmail/r/0 ... A886AB700A17-01-2019 Kell:05:43
Kasutaja: niru
Pealkiri: Re: Golden Globe Race 2018

Sisu: Ega ühegi riigi nö sideamet ei panegi kedagi vastutama, küsimus on GGR-i reeglite rikkumises, mis sätestab, et kogu jahil oleva varustuse kasutamiseks peavad kaptenil olema ka kõik load ja litsentsid, kui need on nõutud. Vaevalt et Slats ja VDH raadiot ainult kuulasid, ju nad ikka kahepoolses sides olid (milleks muidu VDH kasutas nö väljamõeldud kutsungit). Hädajuhus on hädajuhus, aga vaevalt kõik need kuud meeste elud pidevas ohus olid:)16-01-2019 Kell:11:21
Kasutaja: VR
Pealkiri: Re: Golden Globe Race 2018

Sisu: See peaks üsna raske võitlus olema, et keegi saaks karistatud raadioside kasutamise eest maailmamerel. Kuulata ju võib. Probleem saaks tekkida ainult eetrisse minekul ehk siis näiteks ilmateate küsimise või täpsustamise asjus. Samas kriitilises situatsioonis on jälle erandina lubatud kasutada (nagu VHF-igi). Aga kui pole konkreetse riigi piirkonnas, kes siis vastutama paneb?16-01-2019 Kell:09:00
Kasutaja: niru
Pealkiri: Re: Golden Globe Race 2018

Sisu: Nüüd on selgunud mingi kamm VDH ja Slatsi amatöörraadio litsentsidega. GGR Radio Club (ei ole seotud GGR korraldajatega) andmetel VDH kutsungit kusagil registreeritud ei ole ja seega on tema poolt amatöörraadio kasutamine olnud ebaseaduslik. Sama teema ilmselt Slatsil, kes nüüdseks on HAM raadio kasutamise lõpetanud. Amatöörraadio on olnud põhiline vahend ilmateadete ja kogu muu olulise info saamiseks. Niipalju kui aru sain, teised HAM-raadio litsentsi mitteomavad võistlejad pole raadiosidet ka kasutanud, mis seab võitlejad justkui ebavõrdsesse olukorda.
Rahvas nõuab karistusi, GGR on ennast probleemist justkui taandanud, et nemad raadiosidet ei kontrolli ja ei kavatse ka trahve määrata jne (ja väidab, et mõlemad mehed võistlustele regades justkui esitasid litsentsid). Eks näis, mis sest jamast saab, kas keegi esitab ka proteste jne. Lisaks finishile läheb ilmselt põnevaks ka peale finishit:)16-01-2019 Kell:07:08
Kasutaja: k6lu
Pealkiri: Re: Kaatri ostu soov

Sisu:
QSilver kirjutas:
Tegelikult oleks täitsa huvitav ja ehk ka hariv selle teemaga edasi minna ses mõttes, et kui diili mõnega neist ära oled teinud siis siia killukesi postitada kuidas tegelikult asi välja kukkus - oled rahul ja näpud puhtad, ehk kas jõuludeni või mitte?

PS. Antud valikust jätaks sõelale Sea Ray-d. Miks? Ei tea miks, lihtsalt jätaks.


Hetkel sain mina kõik vastused mida vaja. Keegi ei ole öelnud ühtegi kohutavat sõna mootorite kohta (vanad on nad kõik ja hooldus ja remont käib sellega kaasas).
Sõiduomadused kõigil samad.
Käed teen õliseks kindlasti ja samuti on põhja (vineeri) vahetusega arvestatud.

Kindlasti teen teema paadi kohta kui see on ära toodud. Eks siis paistab kas kirun ennast maapõhja või naudin.

Olge mõnusad.
Ja kui kellelgi on midagi tarka veel lisada, siis on see ikka teretulnud :)16-01-2019 Kell:06:47
Kasutaja: Harry
Pealkiri: Re: Kaatri ostu soov

Sisu: Kui ikka 5 aastat oled plaani pidanud ja mõte pole üle läinud, siis ilmselt on asi sinu jaoks õige.
Saan aru, et oled mitmeid kasutatud autosid ostnud ja pole alt läinud, ju sul siis on silma ja kätt kasutatud tehnika peale, paat selles osas ju palju ei erine.

Osta midagi ära ja anna teada, kuidas läks, edu!15-01-2019 Kell:21:32
Kasutaja: QSilver
Pealkiri: Re: Kaatri ostu soov

Sisu: Tegelikult oleks täitsa huvitav ja ehk ka hariv selle teemaga edasi minna ses mõttes, et kui diili mõnega neist ära oled teinud siis siia killukesi postitada kuidas tegelikult asi välja kukkus - oled rahul ja näpud puhtad, ehk kas jõuludeni või mitte?

PS. Antud valikust jätaks sõelale Sea Ray-d. Miks? Ei tea miks, lihtsalt jätaks.15-01-2019 Kell:21:00
Kasutaja: k6lu
Pealkiri: Re: Kaatri ostu soov

Sisu:
QSilver kirjutas:
caarel kirjutas:
Ärge kohe maha lööge, aga lähtudes eeldustest:
1. 2019 peab ära sõitma
2. minimaalselt V6 175 hj
3. hind KUNI 7000 EUR
...on see juba eos totaalselt p...kukkunud projekt.
Andku jumal siinkohal armu ja tõstagu ühe näite põhjal, et erand saab loodud ja eksimine on minupoolne.
Lihtsalt, 15+ aastat igapäevaselt paatide juures viibinuna, ei suuda neid roosasid prille endale enam ette panna.


Teisest küljest, kui võtta kogu Soome paadipark siis täiest lampi pakun et selle paadipargi keskmine hind ongi ehk 5K kuni 7K kanti?? Ja näe kõik sõidavad. Tõele au andes, vöörikajutiga 175 v6 jne jne keskmine hind vist ikka jõudsalt üle 7k?

Edit: ei tea kas kannataks võrdlust kui paneks joonele 89 aasta 600 tuhat sõitnud Audi 100, 88 aasta 700 tuhat sõitnud bmw 530 ja 90 aasta 800 sõitnud Ford Scorpio (parafraseerides kaatriteemat vöörikajutiga ja äge minek) ning näppe väga kiirelt mustaks ei tahaks teha? Usuks? Ostaks? Kestaks järgmiste jõuludeni? Võibolla....


Ma olen püüdnud neid viimaseid postitusi lugeda mitmeid kordi ja üritanud leida sealt uusi vastuseid endale. Kuid hetkel ei ole sealt uut midagi tulnud. Mul on väga hea meel, et te jagate oma mõtteid :)

Ford Sierra 2.0 doch GT 91a. (ostsin 2008a sõitsin kuni 2010a.) esimene auto. Kulu 60 EEK õõtsabuksid, 2 õlivahetust.
90a Audi 80 oli mul 5 aastat tagasi! Meeletult hea auto. Kasutasin seda terve aasta (igapäevaselt) ja remondiks kulus 80€ (varuosad).
BMW 530 TD 99a. Sõitsin 04.2017-10.2018 Kulu 0€.
Neid autosid võin kinnisilmi soovitada sõbrale ja tutavale. Vastus- kestavad järgmiste jõuludeni, isegi üle järgmisteni.

Seega ilmselt autosid ei ole mõtet võrdlusesse võtta. Või kui need on võrreldavad nende paatidega, siis on see parim uudis mida kuulnud olen.

Ma olen saanud selle teemaga oma kõik vastused. :) Ma tänan teid. Kui tekkib lisa küsimusi, siis küsin. Loodan, et märtsi alguses saab paadi ära tuua ja alustata hooaega merel :)

Ja endiselt olen avatud foorumlaste pakkumistele.

Ette tänades
Ilmar